Zábradlie z nehrdzavejúcej ocele

Funkciou zábradlia je hlavne to, aby nám poskytlo bezpečnosť pri chôdzi alebo pred pádom z výšky. V posledných rokoch sú však zábradlia stále estetickejšie a štýlovejšie, do popredia záujmu sa preto dostáva aj to, ako tento doplnok vyzerá a koľko si vydrží uchovať svoj pôvodný vzhľad. Štýlové nerezové zábradlie skrášli objekt, na ktorý ho umiestnite. Ide teda takisto o zaujímavý dizajnový doplnok pre interiér alebo exteriér. Takéto estetické a moderné zábradlie sa zvykne montovať na vnútorné alebo vonkajšie schodiská, na balkóny, terasy či do bazéna. Keďže je vyrobené z nerezovej ocele, dobre ustojí aj vonkajšie podmienky, zmeny počasia a extrémne poveternostné podmienky. Hodí sa preto ako do interiérových, tak aj exteriérových priestorov.

Vták na zábradlí

Zábradlie z nerezovej ocele má svoje originálne vlastnosti a tým pádom aj špecifické výhody napríklad oproti kovovým či dreveným zábradliam. Je to hlavne pevnosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Ako bolo spomenuté, z tohto dôvodu je vhodné aj do vonkajších priestorov. Takisto je menej náchylné k vzniku korózie. Vďaka odolnostným vlastnostiam nerezu vravíme zároveň o dlhej životnosti takéhoto zábradlia a o minimálnej údržbe. Tento typ zábradlia je vhodné aspoň dvakrát za rok prečistiť špeciálnym prípravkom. V tomto prípade ho teda nie je nutné pravidelne lakovať. S nerezovým zábradlím sa zároveň spája tiež rýchla a pomerne nenáročná inštalácia.

Chlapec, zábradlie

Zábradlie z tohto materiálu sa najmä v posledných rokoch vyrába z odolnejšej ocele, ktorá lepšie odoláva kyslému prostrediu, teda napríklad dažďu. Táto odolnejšia oceľ zabraňuje vytváraniu fľakov po daždi. K výhodám nerezovej ocele sa radí fakt, že nehrdzavie. Takéto zábradlie preto vydrží veľmi dlho a pritom si uchováva svoj pôvodný vzhľad. Dokáže byť teda elegantným doplnkom schodov, balkónov, terás či bazénov na veľa rokov.