Mnohé cudzie výrazy nepoznáme, týka sa to aj módnych štýlov, ktoré sa stále menia a pribúdajú

Mnohé trendy, ktoré tu už v minulosti boli, sa po nejakom čase opäť vracajú na scénu a prinášajú podobné kúsky, aké boli módne pred niekoľkými aj desiatkami rokov, no v menších či väčších obmenách a vylepšeniach. Najčastejšie sa zmena štýlu skloňuje v súvislosti s módou, ktorá sa tak či tak opakuje. S postupom času zisťujeme, že v živote sa už mnohé veci posunuli do konečnej polohy a viac zmien v nich už nemožno očakávať, ale stále nájdeme varianty toho, čo už poznáme, vylepšíme ich, a tak vznikajú ďalšie, aj keď nie úplne nové trendy. Najmarkantnejšie je to vidieť v móde a obliekaní, keď častokrát si myslíme, že už niet čo ponúknuť a vymyslieť, preto sa návrhári vracajú k trendom z minulosti, aby ich „oprášili“ a s trochou moderného nádychu priniesli opäť niečo nové.

Priliehavý materiál zvýrazní prednosti

Mladí ľudia sú už tradične najväčšími kritikmi všetkého, čo sa okolo nich deje a majú svoju predstavu ako robiť veci, ktoré vplývajú na ich životy, módu nevynímajúc. Stále viac majú v obľube výstrednú módu a kúsky, ktoré nosili naše mamy či dokonca babičky, vyťahujú tapered jeans ich z povál a vytvárajú z nich outfity, ktoré sú dnes veľmi trendové. Prinášajú do obliekania závan nostalgie a zmenu, ktorá je žiadaná, je to pohodlná a praktická móda, ktorú si obľúbia všetci.

Džínsy ako druhá koža...

Nohavice a hlavne džínsy sa stali v šatníkoch ich bežnou súčasťou, mnohé z nás ich majú v niekoľkých prevedeniach a štýloch, medzi nimi aj tapered jeans. Džínsy totiž majú zúžený strih nohavíc, väčšinou vysoký pás a zapínanie na gombíky či zips. Pod štýlom tapered môžeme nájsť aj takzvané mrkvové strihy džínsov vracajúce sa do popredia hlavne v mladej móde. Benefitom je ich elastický materiál, ktorý poskytuje pohodlie, a tiež možnosť využitia k nim rozličné druhy obuvi, pre elegantnejší štýl sa k nim hodia lodičky či členkové topánky, no ak chcete byť šik a ležérne, tak si zvoľte nízku obuv, tenisky či balerínky, ak vám to výška dovolí, pretože nízky podpätok skracuje opticky nohy a deformuje tak postavu.