Investovať do kvalitných obalov sa oplatí

Ak sa chystáte zariaďovať sklad či výrobu obalovými materiálmi, oplatí sa myslieť nielen na cenu ale aj kvalitu obalu. Za ňou sa totiž skrývajú veľké výhody. Úspešný podnikatelia už dávno vedia aký prínos má pre ich podnikanie kúpa kvalitných tovarov. Nie je to iba o vyššej alebo nižšej cene ale aj o benefitoch, ktoré so sebou kvalitné výrobky prinášajú. Je potrebné sa zamyslieť či sme ochotný kupovať menej kvalitné obalové materiály s nižšou kvalitou a slabšou výdržou alebo či zainvestujeme do kvalitných obalových materiálov, ktoré nám poskytnú nielen vyšší štandard ale aj pozitívny vplyv na ekonomiku firmy. Prečo je to tak?

Menšia kvalita - menšia výdrž

Výhody a nevýhody obalových materiálov nižšej kvality

Medzi obalové materiály používané v skladoch a výrobách radíme prepravky, palety, boxy, nádrže či kontajnery. Tvary a funkcie môžu byť podobné s tými, ktoré sú na kvalitatívne vyššej úrovni. Avšak rozdiel je priam hmatateľný. Lacné obalové materiály sú vyrobené z menej kvalitných materiálov a preto aj ich nosnosť je nižšia – v skladových priestoroch máme preto viac prepraviek a tým pádom zaberáme zbytočne miesto. Na uskladnenie tovarov musíme nakúpiť viac prepraviek – tým pádom pri zrátaní všetkých pre a proti zistíme, že sme nákupom lacnejších obalov vlastne nič neušetrili. Dokonca sme si zhoršili situáciu v sklade, pretože pracuje menej efektívne a hrozí vyššie riziko mechanického poškodenia tovarov kvôli slabšej ochrane. Ich výdrž je nižšia a teda nákup nových obalov bude častejší ako v prípade tých kvalitnejších. Tým sme si opäť zbytočne zaťažili rozpočet. V konečnom dôsledku zaplatíme v časovom intervale oveľa viac ako pri kúpe kvalitnejších obalov.

stvorený pre moderný sklad

Stavme na kvalitu a buďme úspešnejší

Pri nákupe obalových materiálov musíme byť nielen efektívny ale aj ekonomický. Pevnejšie materiály udržia vyššiu váhu a teda dokážu uskladniť viac tovarov. Tým pádom ušetrený priestor môžeme využiť pre ďalšie uskladnenie. Pevné materiáli chránia svoj obsah pred znečistením aj mechanickým poškodením. Majú väčšiu schopnosť absorbovať nárazy a chrániť svoj obsah. Sú recyklované a recyklovateľné. Vďaka tomu podporujú ekonomiku firmy. Vyššou výdržou šetria finančné prostriedky a nenútia po kratšom čase pristúpiť ku kúpe nových. Ušetrené peniaze môže firma použiť napríklad na marketing. Čím zvýši svoj obrat. Takéto kvalitatívne a ekonomické benefity môžeme vidieť napríklad pri plastovom kontajnery.