Starostlivosť o koňa

Máte radi kone? Kone sú veľmi prospešné aj pre postihnuté deti. Kone sú vzácnymi zvieratami. Sú elegantné a jazda na nich vám prinesie veľkú radosť. Koňa nemôžete chovať len tak na záhrade. Potrebuje veľmi veľký výbeh, kde sa môže prebehnúť. Každý kôň má kopytá. Kopytá je nutné neustále čistiť, aby sa koňovi dobre behalo. Malé kone sa nazývajú poníky. Poníky milujú hlavne malé dievčatká. Už od malička sa hrajú s hracími poníkami. Cváľajú s nimi, ako keby jazdili na naozajstnom živom poníkovi. Ak chcete jazdiť na koňovi, potrebujete nasadiť sedlo. Sedlo je dosť ťažké, takže si dávajte pozor pri jeho zdvíhaní.

kôň

Kôň potrebuje postroj. Tú mu nasadíte. K jazdeniu na koni potrebujete aj vhodné oblečenie alebo aj obuv. Vhodnou obuvom sú jazdecké čižmy. Sú určené práve na jazdu na koni. O každého koňa sa musíte starať. Ak vlastníte veľký pozemok, môžete si zaobstarať svojho vlastného koňa. Kone sa hodia skôr na rôzne ranče, kde sa o ne starajú profesionáli. Kôň musí mať svoju stajňu, kde má vyhradený svoj box, kde trávi čas a oddychuje. Tam dostane aj jedlo a vodu. Jedlo a vodu je nutné denne vymieňať, aby váš kôň nemal zdravotné problémy. Voľakedy sa kone používali na bežný prevoz po dedine.

konský beh

Dnes sa už využívajú kone len na rekreačnú jazdu. Výdavate vo filmoch svadby, kde sa hlavní účinkujúci vezú na koči s koňmi? Je to ako z rozprávky. Ak túžite niečo také zažiť aj v dnešnej dobe, práve svadba je tým ideálnym. Kone potrebujú aj pravidelne jesť. Majú radi seno, alebo si radi pochutnajú aj na mrkvičke či inej zelenine. Kone musia mať pestrú stravu, ktorú im potrebujete poskytnúť a dopriať. Niektoré zdravotne postihnuté deti využívajú práve kone, aby im pomohli kvôli lepšiemu zdraviu. Pohyb na koni je veľmi prospešným. Kôň potrebuje priestor, aby si rozpohyboval svoje telo. Každý kôň má srsť, ktorú je nutné neustále česať. Konská hriva musí byť počas jazdy nádherná.