Politika a politické strany

Politika je všade okolo nás. Zvyknete pozerávať v televízii diskusie politikov a máte prehľad o rôznych politických stranách? Ku komu sa prikláňate, k ľavici alebo pravici? Ja som tento systém nikdy nepochopila. Skôr sa politikou zaoberá môj manžel. Voľakedy mi neustále pozeranie správ, kde vystupovali politici, dosť prekážali. Dnes to už neriešim. Politikov si pozriem aj ja. Politik má za úlohu byť prínosom pre krajinu, kde pôsobí. Kvôli tomu patrí do svojej politickej strany. Aj vás otravujú voľby? Radšej by ste sedeli doma ako ísť voliť? Naša krajina potrebuje mať schopných politikov, ktorí sa vedia dobre rozhodovať v určitých situáciach, ktoré nastávajú v krajine.

politické diskusie

Mali by byť zodpovední k občanom Slovenskej republiky. Tak isto by mali byť príkladom a reprezentovať práve Slovensko. Chceme sa mať na Slovensku dobre a nežiť z výplaty do výplaty. Doslova sa stávame chudobnou krajinou, čo nie je náš zámer. Politici majú veľmi vysoké platy. Niektorí si ani len neplnia to, čo majú. Nezúčastňujú sa rôznych volieb, diskusií a ani nepomáhajú občanom. Takýchto politikov by mali prepustiť z politického života a vziať im ich vysoké platy. Ich platy by sa mohli rozdeliť medzi bežných ľudí alebo pre ľudí, ktorí to naozaj potrebujú. Mnohí politici tam akokeby boli len na okrasu. Neplnia si svoje úlohy.

voľby

Možno sa niektorým ľuďom zdá, že zmysel politických diskusií je veľmi ďaleko. Politici si presadzujú práve to svoje, čo by malo pomôcť ostatným občanom Slovenskej republiky. Oponujú si a protirečia. Čo povedia, nemusí byť pravda. Ak má ísť človek voliť, už si ani len nevie vybrať, ktorému politikovi má veriť. Každý len sľubuje hory-doly, no realita potom je úplne iná. Každému politikovi ide len o peniaze a mať stabilne platené zamestnanie. Voľby by mali byť pre každého občana Slovenskej republiky. Každý má právo voliť. No, mnohým mladým ľuďom sa nechce chodiť do volebných miestností. Neveria konkrétnym politikom a ani politickým stranám. Sú presvedčení, že sa v živote nebudú mať lepšie.