Bývanie s mačkou

Schválne či uhádnete o akom zvieratku je reč. Miluje Vás a je schopná položiť za Vás život, napriek tomu nemá problém zahryznúť sa do vašej ruky, kto je to? Mačky sú nadmieru komplikované osobnosti. Za môj život som ich stretla viacero. Ich nálada je proste o nich a Vy ste ako doplnok do domácnosti. Naozaj sú mačky, ktoré nemajú rady blízky kontakt a chovanie na rukách proste neznášajú rovnako ako dotyky. Fungujete vlastne ako automatické krmítko a čistič Wc v jednom. Pravdou ale je, že ak Vás má mačka rada, môže to dávať najavo viacerými spôsobmi, nielen nechať sa prenášať a vydržať vaše nekonečné hladkanie. Vedeli ste, že ak si mačka vo vašej prítomnosti ľahne na bok alebo sa prevalí na chrbát a dokonca zavrie oči alebo zaspí, je to preto, lebo sa vo vašej prítomnosti cíti bezpečne a príjemne?

mačka je ako súkromný terapeut

Je to znakom dôvery ak dobrovoľne ukáže svoje bruško – je to totiž takzvaná slabina. Niektoré mačky sú mačiatkami po celý život. Poznám kocúrika, ktorý aj po rokoch s obľubou loví palce svojich majiteľov pod paplónom kým spia. Ležať pod dekou a kyvkať si nohou je otvorená pozvánka na výjazd po mojich prstoch v ponožkách. Jeden čas sme sa dokonca pretekali. Každé ráno som išla do kúpeľne a on presne akoby mal hodinky čakal za rohom, kým otvorím dvere. V tej chvíli sa rozšprintoval a preskočil mi popred nos a prebehol po stene ako Spiderman.

mačke nevadí ak ste pracovne častejšie vyťažený

Keďže má skoro osem kilo, bola to dosť hlučná záležitosť. Moje prebratie bolo okamžité. Ale aj keď je neposed a stvára lumpárne celý deň, večer viem, že keď som unavená alebo sa necítim dobre a zvalím sa na gauč, je tu pre mňa. Milý kocúrik, ktorý sa mi usalaší na nohách a spokojne pradie. Mačky sú skrátka oveľa komplikovanejšie a samostatnejšie ako psy. A to je na nich také úžasné, že si ich nekúpite za maškrtu. Prídu, keď to uznajú za vhodné a vedia dať najavo svoj názor – nech už je akýkoľvek.