Ako fungujú olejové parfémy do prania?

Krásne voňavá bielizeň je poslom sviežosti, čistoty a istoty, ktorú nám dáva domov. Voňavé oblečenie a posteľná bielizeň vytvárajú dokonalý komfort a dobrý pocit na tele. Môžu dokonca podporiť celkovo aj mentálne uvoľnenie. Preto sú olejové parfémy do prania mimoriadnym prínosom a prostriedkom, ako mať šatstvo sviežo voňavučké na dni či dlhé týždne. Vôňa parfémov na pranie sa totiž vďaka mikrokapsuliam uvoľňuje z tkaniny postupne šuchaním a trením vlákien. Ostáva teda na látke mimoriadne dlho.

parfémy na praní

Odolnosť voči vysokým teplotám

Parfémy do prania talianskej značky Essentia, ktorá je dostupná aj na našom trhu prostredníctvom webovej stránky www.vonavepranie.sk, neprekvapia a nezničia ani vysoké teploty, ktoré sa vytvárajú pri praní alebo pri sušení prádla. Odolajú teplotám dokonca do 400 °C, čo im umožňuje uchovať svoje vonné vlastnosti aj pri sušení bielizne v sušičke alebo napríklad pri žehlení. Bielizeň i potom ostane príjemne voňavá a skvelo svieža. Vôňa je predsa to, čo nás na praní baví často najviac a dokáže sprostredkovať dobrý, príjemný pocit evokujúci čistotu. Nakoniec, preto sa zrejme vymysleli voňavé pracie prostriedky a aviváže, vôňa bielizne sa stala jedným z dôležitých kritérií, ktoré chceme pri praní dosiahnuť.

sada parfému

Ako olejové parfémy do prania používať?

Použitie vôní do prania je jednoduché. Keďže sú veľmi koncentrované, stačí malá dávka a tá sprostredkuje jedinečnú vôňu všetkej bielizni, ktorú v jednom pracom cykle do bubna práčky dáte. Sila vône závisí od množstva dávky (5 – 20 ml). Vybraná vôňa do práčky sa aplikuje do dávkovača na aviváž, pričom periete s pracím prostriedkom ako obvykle. Práčka automaticky parfém použije pri poslednom opláchnutí. Určite nepridávajte parfém do prania priamo do bubna práčky. Parfém totiž bežne žiadne fľaky na oblečení pri praní nezanecháva, no ak by ste ho naliali priamo na oblečenie a bielizeň, mohli by fľaky vzniknúť.